podroz 3

samolot, autobus, pociąg- podróż z psem

Podróż samolotem z psem jest najbardziej kłopotliwa, ponieważ nie każdy przewoźnik pozwala na transport zwierząt. Takie linie jak Ryanair, Wizz Air, czy Easy Jet  nie pozwalają na lot z ukochanym zwierzakiem. Wyjątkiem jest pies przewodnik osoby niewidomej lub niesłyszącej. Konieczne jest, aby pies był na smyczy, oraz na wszelki wypadek właściciel powinien mieć kaganiec. I tyle. Natomiast linie takie jak Air Berlin czy Norwegian zezwalają na podróż niewielkich zwierząt i tylko na wyznaczonych trasach (szczegóły w regulaminie linii). Polskie linie lotnicze LOT  zezwalają zabierać zwierzęta, których waga razem z transporterem nie przekracza 8 kg. Niedopuszczalne jest wnoszenie psa lub kota bez transportera (max. wielkość 55/40/20 cm dla Boeingów, w przypadku pozostałych samolotów z floty LOT – 45/30/20 cm). O transporcie zwierzaka, należy poinformować przewoźnika kilka dni wcześniej przed wylotem. Ceny biletu za psa wahają się od 50 zł do 400 USD za dłuższe loty międzykontynentalne. Oczywiście niezbędne w przelotach i transporcie za granicę kraju psa, są aktualne szczepienia, odrobaczenie psa, czip lub tatuaż, paszport. O tych niezbędnych procedurach dowiecie się więcej z wcześniejszych wpisów na blogu.  Jeżeli chcesz podróżować samolotem z zwierzakiem dokładnie przed wylotem upewnij się jakie są regulaminy i procedury danego przewoźnika. Tak, aby nie było niespodzianek przy odprawie paszportowej.

Autobusem miało być prościej, a wcale nie jest. Polskim Busem i Neobus zabraniają przewozu zwierząt, oczywiście jest wyjątkiem pies przewodnik. Simple Express dopuszcza przewóz małych zwierząt w klatkach na trasach krajowych, natomiast zabrania przy połączeniach międzynarodowych. Sindbad dla pasażerów może zrobić wyjątek na transport kota lub psa do 4 kg w klatce.  Najbardziej liberalny jest PKS Polonus. Jeżeli jest to pies powinien być przewożony na podłodze autobusu w kagańcu i na smyczy. Przed podróżą należy pokazać kierowcy dowód szczepień. Bilet dla zwierzaka do 3/4 ceny biletu, który kupujemy dla siebie.

Podróżujmy z psem koleją, PKP zaprasza do podróżowania z psem. Wymogi są niezbyt skomplikowane, pies musi mieć szczepienie, obroże, kaganiec i oczywiście być na smyczy. Bilet to kilka złotych, w zależności od trasy jaką mamy do pokonania. Zryczałtowana kwota za przewóz psa to 15,20 zł, jeżeli przewozimy psa w transporterze jedziemy za free. Zapytaj innych podróżnych czy wyrażają zgodę na podróż z Tobą i Twoim psem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>