micha

karmienie szczeniaka

Mały pies chce wszystko jeść, jest rozkoszny jego brzusio rośnie i cudownie jak ma mokry pysio od mleczka. Ale tak naprawdę to jest ten czas kiedy podejmiemy decyzję jak chcemy karmić naszego psa. O zdrowych sposobach karmienia psa jest wpis .

Do 10 miesiąca Hela jadła suchą karmę Royal Canin, była to stosunkowo niedroga karma. Helka się najadała. Minusy jakie widziałam u swojego psa to bardzo brudne uszy, drapanie, gorsza sierść.  Jest bardzo dużo rodzajów karm Royala, dopasowane do rasy, wieku, otyłości, stanu zdrowia psa np: dla alergików, karmiących suk. Do 10 miesiąca pies jadł trzy, cztery razy dziennie, o stałych porach, podobną ilość jedzenia. Urozmaicałam dietę psa np: warzywami gotowanymi, surowym mięsem czy psimi przysmakami.

royal-canin-mini-junior_3698

 

Następnie po 10 miesiącu zmieniliśmy karmę. Zmiana trwała tydzień czasu. Zaczynając od mieszania karmy starej z nową, korzystając z poniższych rad:

 • Wprowadzaj nową karmę stopniowo przez okres 7 dni.
 • Zacznij od wprowadzenia 10% nowej karmy połączonej z dotychczasową karmą, a następnie każdego dnia zwiększaj proporcję nowej karmy o 10%, aż do momentu, gdy zostanie już tylko ona.
 • Unikaj podawania schłodzonej karmy.
 • Jeżeli to konieczne, możesz zmienić teksturę karmy dodając niewielką ilość ciepłej wody, aby ją zmiękczyć i ułatwić mieszanie starej i nowej karmy.
 • Nie ulegaj pokusie dodawania ludzkich przysmaków do nowej diety. Większość psów zje tylko jedzenie dla ludzi, co może przyczynić się po powstawania złych nawyków żywieniowych.
 • Żaden pies nie powinien głodować w trakcie wprowadzania nowej karmy.
 • Jeśli wprowadzenie nowej karmy jest okaże się bardzo trudne, porozmawiaj z lekarzem weterynarii, aby uzyskać więcej porad behawioralnych.

Szybka zmiana karmy może spowodować zmiany żołądkowe u psa, więc ostrożnie przeprowadzaj proces zmiany. Na pewno Ci się uda.

Helka po zmianie karmy rozpoczęła zajadać się w Acanie.

aacana_notatka

 

 

Zmieniając karmę sugerowałam się forami internetowymi, rozmowami telefonicznymi z przedstawicielami różnych marek karm dla psów. Ale najważniejsze były dla mnie opinie właścicieli psów, który polecali lub byli niezadowoleni z sposoby karmienia swojego psa. Karma Acana posiada jedne z najlepszych opinii, jeżeli chodzi o skład jedzenia, kaloryczności oraz jakości składników karmy. Zdecydowałam się na droższą karmę, a na zmiany nie musiałam długo czekać. Helena przestała namiętnie się drapać, a jej uszy są po prostu czyste.

Wybierając karmę dla psa czytajcie skład, dobra karma to około 40% mięsa i zredukowana ilość zbóż w karmie. Przy małej ilości mięsa, pies musi zjeść więcej karmy, aby dostarczyć niezbędną ilość wartości odżywczych do organizmu.

 

 

 

4 thoughts on “karmienie szczeniaka

 1. Ciekawy wpis. wyłapałem kilka literówek,
  jednakże nic czym należałoby się martwić.
  Pozdrawiam i Zapraszam na moje wuwu, szczególnie jeśli interesujesz się
  medycyną

 2. karmienie szczeniaka | TadamBox …. muszę zapisać w ulubionych, bo ciekawe zagadnienia poruszasz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>