Kołdra obciążeniowa w podróży

Kołdra obciążeniowa w podróży

Staramy się podróżować dość często, podczas wielu podróży nauczyliśmy się, że podróże nie tylko przynoszą odpoczynek, często bardziej męczą niż koją. Długa podróż, przebywanie z tymi samymi osobami przez długi okres czasu na małych przestrzeniach często powoduje konflikty. Konfliktów nie da się uniknąć, im większa i mniej zgrana grupa tym o nie łatwiej.

 

Co zrobić aby nie męczyć się na wakacjach ?

My preferujemy wyjazdy w małym – zaprzyjaźnionym gronie. Mamy zgraną ekipę z którą podróżowanie bywa znośne. Jednak sytuacji konfliktowych powodowanych małą przestrzenią i różnicą charakterów nie da się uniknąć. Na ostatnią naszą podróż – rejs jachtem żaglowym na północy Chorwacji zdecydowaliśmy się zabrać se sobą kołdrę obciążeniową. Taka mała próba, zdecydowaliśmy przetestować tą nowinkę która ostatnio staje się modna w polskim internecie.

Szczerze mówiąc nie byliśmy przekonani do tej ciekawostki, zwłaszcza mój M mnie wyśmiał kiedy wydałam kilkaset złotych na kołdrę obciążeniową.

Co to jest kołdra obciążeniowa ?

weighted blanket

W młodości spałam pod ciężką pierzyną z puchu lub piór. Pamiętam przyjemny ciężar i ulubiony moment dnia kiedy otulałam się tą pierzyną. Teraz wiem, że to ze względu na swoją wagę ta kołdra była taka wyjątkowa. Szukając takiej ciężkiej pierzyny natknęłam się na temat kołder obciążeniowych na stronie – http://kolderka.net/ po dłuższej lekturze doszłam do wniosku, że warto spróbować. Zamówiliśmy swoją kołdrę w sklepie internetowym https://senso-rex.com i po kilku dniach kołdra była u nas. W sumie to nic szczególnego jeżeli chodzi o technikę wykonania, żadnych nowinek. Po prostu pikowana bawełna w środku z jakimś ciężkim wypełnieniem. Zmieniłam jednak zdanie po pierwszej przespanej nocy pod tą kołdrą – wróciły wspomnienia z dzieciństwa :)

Gewichtsdecke

Po co brać ze sobą kołdrę obciążeniową ?

Kołdry obciążeniowej używam w momentach stresu lub gdy po prostu nie mogę zasnąć. Dzięki niej szybko się odprężam i zasypiam „jak mały Kazio”. Zdecydowaliśmy się zabrać kołdrę ze sobą na wyjazd, bo przecież jedziemy tam wypocząć. Rzeczywiście kołdra spełniła swoje zadania po kilkunastu godzinach jazdy i ścisku w samochodzie odprężyła moje pościskane mięśnie oraz rozszarpane nerwy. Bo przecież jazda z mopsem na kolanach nie jest zawsze tak kolorowa jak ją opisują.

Kołdra obciążeniowa ze względu na swoją wagę nadaje się do podróży samochodem, nie polecam jej jednak na wyjazdy z plecakiem – kto by chciał targać dodatkowe parę kilogramów tylko po to aby się odprężyć. W tej sytuacji ciężar kołdry obciążeniowej może się obrócić na niekorzyść :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>