IMG_3433

Pies to Twoje dziecko ? brzmi głupio to posłuchaj tego

Kiedy posiadanie dziecka staje się niemożliwe, Twoje życie ulega zmianom tak jak postrzeganie otaczającego świata.  Szukasz rozwiązania, jakiegokolwiek byle dobrego i byle Twoje myśli były skierować na inny tor niż to, które zaprzątało Twoje myśli. Nie każda, prawie każda, większość kobiet chce mieć dzieci. Nie każda, może je posiadać, mieć czy urodzić.  Oczywiście leczenie, tabletki, diagnozy i zranione serca po raz kolejny.  A może to Twoje świadome decyzje?. Nie chcesz bo nie czujesz tego całego babyboom.

Czy pies może być Twoim dzieckiem ? Czy może wypełnić  miejsce potrzeby spełnienia instynktu macierzyńskiego i rodzicielskiego ?

Za trudne pytania, bardzo obszerne myśli i jeszcze więcej teorii.  I jeszcze więcej rodzin 1+1+ pies.

Porównywanie psa z człowiekiem dla wielu głupota, niedorzeczność i idiotyzm. Nie można!! skandal!! brak człowieczeństwa!!Dla innych zbawienie,  miłość i uzupełnienie życia.

Piszę o tym, bo…

Wysłuchałam historii o rodzinie, po stracie dziecka. Która jest, żyje dzięki swojemu psu. Nie rozpadła się, funkcjonuje i cieszy się bo ma dla kogo żyć. Pies to przyjaciel, członek rodziny, brat, siostra. A nawet dziecko!

Czy nie jest tak ? Czy Twój pies nie jest Twoją rodziną?

Wychowywałam się w domu z psem i on był moim bratem :) Tak mówili moi rodzice.

Dlaczego o tym piszę ? Bo jest coraz więcej rodzin, która za dziecko ma psa, kota lub inne zwierze. I o tym,  ani słowa !!! Cisza !!! Inni nie rozumieją, bo mają dzieci za dużo. A inni milczą bo za bardzo boli.

IMG_1865

IMG_3046

IMG_3433 IMG_1522

 

J.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>