20140620_211404

Podróże

Sposobów na podróżowanie jest pewnie tyle ilu podróżników, każdy ma swój wypracowany lub skopiowany sposób podróżowania. Zdecydowana większość zadowala się wyjazdami wpełni zorganizowanymi i nie wymagającymi inwencji – najlepiej gdy się trafi dobra oferta last minute.

Jest też coraz większa grupa ludzi która podróże traktuje indywidualnie, chcę odkrywać na własną rękę i nie lubi gdy ktoś im narzuca organizację wyjazdu – do tej grupy my należymy.

Ważne też jest podejście do podróży, trzeba sobie uświadomić jak ważne są dla Ciebie podróże i co jesteś w stanie poświęcić, aby poznawać świat. My już od jakiegoś czasu dochodzimy do wniosku, że podróże w naszym życiu są najważniejsze – przynajmniej ja, bo Justyna chwilowo wzięła się za swój biznes. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że chcesz podróżować ale tak na serio to uświadomisz sobie, że musisz przewartościować swoje całe życie. Ja mam fajnie bo mam ukochaną żonę i zajebistego psa który jedzie z nami wszędzie – to dobra baza. Powoli przekonuje ich do mojego zdania – podróże to co chcemy robić w najbliższym czasie. Cena podróżowania jest wysoka, przede wszystkim potrzebny jest czas, trzeba zrezygnować z etatu i innych działań, aby móc się poświęcić temu co się lubi. My już dawno zrezygnowaliśmy z wyścigu szczurów w którym braliśmy udział, nie liczy się dla nas stan posiadania czy status społeczny. Ważne jest aby cieszyć się życiem, dlatego plany przekuwamy w czyny.

 

Podejście do podróży jest wyznacznikiem, sposobu ich realizacji. Ważne są rzeczy które Cię ograniczają, lub trzymają w danym miejscu – ogródek który trzeba podlewać, zwierzęta które masz nakarmić, firma która bez Ciebie upadnie, czy etat na którym musisz odbębnić godziny. Nam się udało porzucić wszystkie ograniczniki, dzięki temu jesteśmy wolni i możemy w każdej chwili wsiąść np . w ciężarówkę na stopa i pojechać przed siebie.

Drugą sprawą jest podejście do pieniędzy, ja zawsze miałem lekką rękę do kasy. Co zarobiłem to wydałem, nigdy nie udało mi się uzbierać jakiejś górki, lubię ten sposób życia. Nie jest on nudny, gdy brakuje kasy to trzeba coś wykombinować. Nigdy nie żałowałem pieniędzy na podróż, gdy miałem ich więcej spaliśmy w hotelach, gdy kasy jest mniej – namioty też się świetnie sprawdzają. Brakowało nam kasy na wyjazd do Rumuni – sprzedałem samochody i pojechaliśmy w Karpaty. Musicie określić sobie co jest dla Was najważniejsze. Dla mnie moja rodzina i podróże :)

W naszych realiach podróżowanie to kwestia wyborów, nie każdy może sobie pozwolić na wszystko czego zapragnie. Jeżeli dla kogoś ważniejszy jest nowy tv albo nowe meble do kuchni – jego wybór, ja jednak wolę za tą kasę przeżyć niezapomniane chwilę w jakieś odległej dziurze :)

Wiem, że to wszystko jest kwestią charakteru i wielu gani mnie za brak odpowiedzialności ja jednak polecam wszystkim odrobinę szaleństwa, pakujcie się w pociąg, na stopa czy samochodem i jedźcie tam gdzie zawsze marzyliście – życie jest za krótkie aby nie realizować swoich pasji  !

 

M

20140412_154245 IMG_5522 IMG_4675

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>