IMG_4308

Słoneczna Kamienna Góra

Ten weekend był naszej „małej rodziny”.

Podróże nie muszą być dalekie, zorganizowane, przemyślane i zaplanowane żeby się świetnie bawić i poczuć się jak turysta. W ostatni weekend przyjechaliśmy do Kamiennej Góry na Dolnym Śląsku. Miasteczko w pełni słońca prezentowało się uroczo, pewnie romantyczny czas z mężem zamroczył mnie do tego stopnia.  Rok temu odwiedziliśmy to miejsce w ulewne dni, pełne chmur i schyłku lata. Było smutno i tak zwyczajnie. W tym roku było zupełnie inaczej.  Kamienna Góra to miasto zupełnie normalne, posiada ryneczek, ratusz i różne mieszkalne budynki. Więc w czym ten czar ? W zakamarkach ulic wypełnionych kwiatami, w małych okienkach kamienic, starej kawiarni i staromodnych barach. Niby czas się zatrzymał i czujesz się jak w skansenie, a z drugiej strony czuć w tych miejscach klimat z lat świetności. Bary wyglądają jak z lat 90, tak samo pachną i mam wrażenie, że te same kelnerki obsługują co wtedy.  To wszystko wydaje się swobodniejsze, zwyczajne i klimatyczne.

W lokalnej jadalni przy ratuszu zjedliśmy pyszny obiad jak u babci ( 22 zł za dwie osoby), w cukierni kupiliśmy domowej roboty sernik i zdążyliśmy na ostatni stragan staroci. Było warto i bardzo przyjemnie.

Lubię takie polskie miasteczka.  A jak jest u Was? Macie swoje „zwykłe” wyjątkowe miejsca ?

 

 

IMG_4278

 

IMG_4280

IMG_4285

IMG_4298

IMG_4299

IMG_4303

IMG_4306

IMG_4308

IMG_4317

IMG_4318

IMG_4320

IMG_4321

IMG_4323

IMG_4330

IMG_4326

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>