IMG_2316

wymioty u psa

IMG_2171

IMG_2177Czy częste wymioty są problemem u psów ? Czy pies może zwracać pokarm po jedzeniu ? Problemy z trawieniem u psa ? Wymioty w aucie podczas jazdy, czy podać psu awiomarin ?

Na takie pytania, ostatnio szukałam odpowiedzi. Helena często wymiotuje i zaczęłam się martwić. Czy mój pies jest chory ? Zmian w żywieniu Heleny, ostatnio nie było. Jednak przez sposób naszego życia jedzenie nie zawsze podawane było o tych samych porach dnia i w odpowiedniej ilości. Hela często jadła w aucie podczas jazdy, wciskała chrupka po chrupku.  I to mogło spowodować zmiany w gryzieniu i trawieniu jedzenia.

Wymioty występują:

  • po jedzeniu dużych kawałków surowego mięsa.
  • zjedzeniu zbyt szybko karmy
  • podczas jazdy autem, głownie podczas zjazdu z gór. Kiedy droga jest pełna zakrętów.

Podczas wizyty u weterynarza, kiedy Helson była odrobaczana przed wyjazdem, skonsultowała się w sprawie wymiotów.  Pani doktor uspokoiła mnie, że większość wymiotów spowodowana była łapczywym jedzeniem pokarmu i szybkim połykaniem. W celu dokładnego sprawdzenia problemu zalecana jest gastroskopia, kiedy częstotliwość wymiotów jest kilkakrotna podczas jednego dnia.

Ważna jest obserwacja, tego co pies je:

  • w domu
  • podczas spacerów
  • podkarmianie przez obcych ” smakołyki z miłości”

Przy dobrej obserwacji psa, możemy szybko zareagować na zaistniały problem i tym pomóc lekarzowi weterynarii w doborze leczenia i podania doraźnych lekarstw.

A co do jazdy autem. Polecam dawać psom małą dawkę aviomarinu. Wasz pieseł będzie spokojniejszy, nie będą występowały wymioty i nie będziecie musieli zatrzymywać się co chwilę na awaryjne przystanki. Na pewno dla nas, właścicieli psów to również dobre rozwiązanie, nie będziemy patrzeć na męczące się zwierzątko.

Helcia zawsze jest wystraszona kiedy zwymiotuje, próbuje ją uspokoić. Spokojnym tonem uspokajam zwierza, daję jej czystą wodę i wysyłam na miejsce. Pomaga !

Wymioty również są jedną z objaw psich chorób. Dlatego nie możecie ich bagatelizować, jeżeli występują często i mają różne zabarwienie mogą być oznaką choroby.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>