IMG_4841

odległość

Odległość, a raczej odczucie dystansu jest zmienne. Gdy miałem kilka lat jeździłem z rodzicami na lody do Kotowic. Gdy dowiedziałem się o istnieniu Katowic, ciekaw byłem gdzie one są. Wydawało mi się że to koniec świata. Dziadek zawsze obiecywał zabrać mnie barką pływającą po Odrze do Kędzierzyna Koźla. Ta miejscowość mieszcząca się niecałe dwieście kilometrów dalej była dla mnie jakby nigdy nie dostępna i czułem, że podróż tam to może być wielka wyprawa. Gdy byłem nastolatkiem wyjazd nad Bałtyk czy na Mazury to było to coś na co się czekało cały rok. W moim postrzeganiu Bałtyk był najdalszym miejscem w które można się wybrać, jakby granicą znanego nam świata.

Teraz gdy podróżowanie zaczyna mi wchodzić w krew objazd Bałtyku dookoła zdaje mi się już tylko krótką wyprawą. Odległości się kurczą, cała Europa jest na wyciągnięcie ręki. Najdalej wysunięty punkt w Europie to zaledwie kilka dni jazdy samochodem. Nie mówiąc już o możliwość podróżowania samolotem. Snując podróżnicze plany sięgam myślami do innych kontynentów znów zwiększając odległość. Przykre jest to, że jest bariera której nie da się przekroczyć jeżeli chodzi o zwiększanie odległości. Chociaż z drugiej strony świat jest ogromny, mamy całe życie aby go poznać.

 

M

IMG_1707  IMG_4886  IMG_6358

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>