he

upalny dzień, a w aucie pies

Niech nie zwiedzie, Was widok uchylonych okien i zaparkowanego samochodu w cieniu. Przy wysokich temperaturach, jakie mamy w okresie letnim, pozostawienie zwierzaków w aucie jest zabójcze.

Mała ilość tlenu, żar jak tworzy się w aucie i ból jaki sprawia dotknięcie gorących plastików czy skór w aucie doprowadza zostawione w samochodzie psy do szału i agresji. Pamiętajcie, że psy maja o kilka stopni wyższą temperaturę ciała, przez co upały bardziej dają im się we znaki.

Jeżeli wybieracie się wspólnie na wyjazdy, podróży czy tylko przejażdżkę do sklepu z Waszym psem, zostawiajcie je w psiej poczekalni przed sklepowymi drzwiami, lub niech ktoś zostanie razem z nim. Nie narażajmy swoich psów na tak wielki stres i nie katujmy ich upałami.

jak dbać o psa w upalne dni ?

  • zimna woda w misce powinna być często wymieniana i oczywiście zawsze pełna
  • krótkie spacery, na których powinniśmy mieć przygotowaną butelkę z wodą
  • nie zostawiać psa w mocno nasłonecznionym miejscu, bez możliwości schronienia się w cieniu
  • nie wolno zostawiać psa w rozgrzanym od upału samochodzie
  • dobrze na kondycję psa wpłyną kąpiele w rzekach czy jeziorkach, organizm psa schłodzi się. Pies na pewno będzie wdzięczny za taka zabawę. Zimny prysznic w gorący dzień ? kto o tym nie marzy ?
  • zapewnienie cienia, psom stróżującym i biegającym po posesjach Waszych domów.
  • jeżeli jesteś świadkiem, tego jak pies męczy się w rozgrzanym aucie. Dzwońcie na straż miejską, szukajcie właściciela lub wybijajcie okno w aucie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>