IMG_3800

poradniki, artykuły, wychowanie psa

Polecam Wam kilka książek, z których korzystałam kiedy pierwszy raz opadły mi ręce i nie wiedziałam co zrobić ze swoim kundlem. Pobiegłam do księgarni. Rady, filmy, rozmowy z właścicielami innych psów, wypełnianie ankiet na kursy i tresury. Nic nie pomagało. Helka szalała, nie robiąc sobie nic na moje komendy. Wtedy zamiast rwać włosy z głowy. Popatrzyłam na swoje zachowanie, na to w jaki sposób zachowuje się do psa. Czy moje zachowanie zawsze jest czytelne dla zwierzaka, czy ton głosu nie zachęca do zbyt dużych psot? Czy moje gadanie przy wychodzeniu na spacer nie nakręca tak mojej małej rakietki, że nie potrafi ustać spokojnie na miejscu. Był dramat, teraz jest lepiej.

Polecam tym, którzy mają problemy z swoimi zwierzakami lub tym, którzy oczekują czegoś więcej od swojego pupila.  Przeczytajcie polecaną przeze mnie literaturę, zróbcie szybką analizy siebie i wprowadzać te zasady, na których Wam zależy.

ILLUMINATIO75W tej książce Cesar w przyjazny, przystępny sposób odpowiada na najczęściej zadawane pytania i radzi, jak zbudować satysfakcjonującą, opartą na miłości relację na całe życie z najlepszym przyjacielem człowieka – psem.”

aria__nie_skuteczne_rozwiazywanie_problemow_IMAGE1_285956_4

 

„Lubię, gdy autorzy poradników naprawdę wiedzą, o czym piszą. I tak właśnie jest w przypadku książki Jacka Gałuszki. Tłumaczy on jasno, jak wychować psa, a polecane przez niego metody są łatwe dla opiekuna, miłe dla psa i – co równie ważne – skuteczne.”

file_14534

 

„Zachowanie, mowa ciała, komunikacja, zmysły, rasy, umiejętności, problemy.
Co oznaczają: szczekanie, warkot, skomlenie i skowyt? Co pies chce nam powiedzieć i – najważniejsze – czy go słuchamy i rozumiemy?”

d520192i

 

„Mały pies – wielkie serce.
Są zabawne, sprytne i doskonale wiedzą, czego chcą i jak mogą to zdobyć. Błagalny wyraz oczu lub figlarne spojrzenie spod rzęs – małym psom nie sposób się oprzeć, gdy marzy im się dodatkowy smakołyk. Te zasady, których tak starannie przestrzegamy, gdy mamy do czynienia z dużymi psami, miniaturki z wdzięki”

 

Dobrego czytania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>