szczeniak

szczeniak w domu- wyzwania

– podawanie jedzenia w odpowiednim czasie- nauczenie psa jedzenie w określonej porze. Szczeniak je trzy razy dziennie, jakby nie było rano- po południu- i wieczorem

– dobranie odpowiedniej karmy, jeżeli szczeniak był prowadzony na określonej karmie,a Ty chcesz ją zmienić. Podajesz ją mieszając starą karmę z nową w odpowiednich proporcjach. O rodzajach karm i zmianie jej napiszę osobny wpis.
– mały piesek jest ciekawy wszystkiego, więc należy chodzić za nim wszędzie. Maleństwo może najeść się czegoś szkodliwego, wpaść np.: do piwnicy lub dziury i chyba najgorsza myśl wpaść pod samochód. Chodzisz za psem wszędzie, aż maluch sam skuma które miejsca są niebezpieczne.

– w swoim domu nie przestawiałam małych przedmiotów poza wzrokiem psiaka, tylko korygowałam złe zachowania, w końcu szczeniakowi nudzą się zaczepy przedmiotów zakazanych
– od początku korygujesz zaczepianie za dłonie, buty, nogawki spodni. Wierzcie mi niedopatrzenia w tym temacie i będzie problem na później.

– dobry dobór szelek, obroży i smyczy. O tym napisze kolejne wpisy i dokładne zalecenia.

– częste wychodzenie na spacer. Zaraz po przebudzeniu psa, wyskakujesz z łóżka i biegniesz na trawę. Najlepiej wychodzić z szczeniakiem co dwie, trzy godziny. Zajrzyj do postu wcześniej, trochę więcej tam napisałam o tym problemie.

– miejsce psa. Może być to kojec mięciutki, milutki z zabawka lub przekąską. Helka dostała posłanie, a raczej różne posłania np: kosze wiklinowe pełne poduch, mięciutkie kocyki. Najbardziej lubi małe mięciutkie posłanie, poobgryzane, zniszczone, ale jej pachnie najlepiej. Wkładałam ja do niego mówiąc „miejsce”. I tak w kółko kilka razy dziennie, jak robiła dobre rzeczy, złe, jak miała spać. Nasza Helka śpi w rożnych miejscach, lubi być blisko nas, jednak kiedy jest bardzo zmęczona lub nie chce już z nami siedzieć i gadać, po prostu idzie do sypialni na swoje poduchy. Kiedy maluch będzie miał słabszy dzień lub będzie chory będzie chciał leżeć tylko na swoim miejscu.

pilows pug

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>