bicie psa

pies vs sąsiedzi

Czy zastanawialiście się kiedyś czy pies przeszkadza Waszym sąsiadom ? Czy jego szczekanie może być uciążliwe dla ucha tych co mieszkają blisko Was ?

Ja się nad tym bardzo często zastanawiam i nie chce być głośną sąsiadką. Nie chce być postrzegana jako właściciel małego głośnego, wiecznie szczekającego psa.  Zapytałam sąsiadów czy nie widzą nic przeciwko temu, że mój mops czasami ich obszczeka na przywitanie przez drzwi. Oczywiście sąsiedzi nie widzą nic przeciwko i nie jest to dla nich przeszkadzający dźwięk. Jednak, wprowadzam metody zapobiegawcze takich zachowań Helki.

Pies często nasłuchuje różnych dźwięków lub właśnie niektóre hałasy mu przeszkadzają. Zaczyna szczekać, a my się zastanawiamy dlaczego ?

Przyzwyczajenie psa do dźwięków jest bardzo duże. Wie kiedy domofon dzwoni, że do drzwi zaraz ktoś zapuka i się w nich pojawi gość. Szczeka. W takich momentach rozpraszam uwagę swojego pupila, podając mu zabawkę lub wypowiadam jakąś komendę np: przynieś kość. Działa, lecz nie zawsze.

Kiedy pies szczeka w domu:

  • odwracaj uwagę poprzez wypowiadanie krótki znanych komend dla psa np: „przynieś kość”
  • pozwalaj szczekać max 2 raz. Upomnij psa mówiąc „nie wolno”
  • wykonaj kilka razy dźwięki, na które reaguje pies np: dzwonek domofonu, z tą różnicą że nikt do domu nie wejdzie. Pies przestanie oczekiwać i szczekać na powitanie
  • zwróć uwagę na co najczęściej szczeka pies, wyeliminuj problem jeżeli jest to możliwe np: Helka szczekała na powiewający na dworze worek. Wystarczyło pokazać jej z bliska worek, a później go schowałam.

Nie każdy z Twojego otoczenia, kocha zwierzaki. Nie chcielibyśmy, aby sąsiedzi w jakiś sposób mścili się na nas ze względu na za głośnego psa.

Sprzątaj klatkę, korytarz po swoim pupilu i miej woreczki na nieczystości po swoim psie.

Używam woreczków Acana, są pachnące i mają fajne pudełko, które ułatwia wyciąganie w razie potrzeby.

 

woreczki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>