IMG_6280

Camping Heidelberg (Badenia-Wirtembergia)

Camping Heidelberg jest to miejsce położone pomiędzy rzeką Neckar, a drogą powiatową.

Dokładny adres :
Camping Heidelberg
Schlierbacher Landstr. 151
D-69118 Heidelberg

Rzeka przysparza mu błogiego i sielskiego charakteru, a samochody jeżdżące kilkanaście metrów obok namiotów niweczą całą atmosferę sielanki.  Mimo to wielu Niemców wybiera to miejsce do odpoczynku, zjeżdżają się tu całe rodziny oraz samotni starsi panowie na rowerach. Bliskość rzeki niestety nie daje możliwości wędkowania, przynajmniej dla nas. Wymagane są skomplikowane pozwolenia ze związków wędkarskich – dokładnie nie zagłębialiśmy się w temat.  Wiele zamieszania tworzyły również statki i barki pływające po zatłoczonym kanale rzeki Neckar. Hałas tworzony silnikami dieslowskim rekompensowaliśmy sobie ciekawymi widokami pływających transportowców i statków turystycznych.

Jak dla mnie miejsce to ma typowo Niemiecki charakter i gdyby nie to, że był to najtańszy możliwy sposób spędzenia nocy w życiu byśmy się tam nie zatrzymali. Dla nas Polaków obozowanie pod namiotami kojarzy się z dzikością i obcowaniem z naturą. Niemcy prawdopodobnie mają takie same skojarzenia, ale chodzi o skalę. Dla nich kilkaset metrów trawy otoczonych kilkoma drzewami wystarczy aby móc obcować z naturą.

IMG_6281IMG_6279

IMG_6259IMG_6286

IMG_6287

 

Ceny podane na ich stronie też są zwodnicze. Wydawało się nam, że zapłacimy 6 euro za osobę jak wynika z cennika na ich stronie internetowej. Przy wjeździe otrzymaliśmy numerek porządkowy, a uregulowanie rachunku miało się odbyć przy wyjeździe.Okazało się, że zapłaciliśmy 40.5 euro :

4 osoby * 6 euro = 24

auto = 2,5 euro

pies = 2 euro

3 namioty * 4 euro = 12

 

Warunki nie odbiegały od standardów kempingowych na zachodzie. Niestety nie zrobiliśmy zbyt wielu zdjęć. Jeżeli znajdziecie się w okolicy i będziecie szukali noclegu to mimo wszystko polecam to miejsce.

 

M

One thought on “Camping Heidelberg (Badenia-Wirtembergia)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>